Make your own free website on Tripod.com

untitledbn.jpg

Pagrindinis
Mafijos kronikos
Slaptai
Grupuotes nariai
Galerijos
Paslaugos
Susisiekti su mumis

12a.jpg

Straipsniai apie mafiją
iš internetinės spaudos

mafia2.jpg

Garsiausi visų laikų Lietuvos nusikaltėliai

Bendra "Ekstros" ir interneto portalo delfi akcija.Parengė: Liudas DAPKUS, Valdas KVEDARAS

Plėšikai ir žmogėdra

   Tadas Blinda. Jis su savo gauja 1865-1877 metais siautėjo Telšių, Šiaulių, Raseinių apskrityse. Išvaizdžiam, šiek tiek mokytam T.Blindai buvo prirašyta daug daug visokių nepelnytų "žygdarbių".

1877 metų balandį per Jurgio jomarką Luokės karčemoje T.Blinda susipešė su kitais lankytojais.

   Išvilktas į gatvę ir minios žiauriai sumuštas, T.Blinda mirė neatgavęs sąmonės.

   "Svieto lygintoju" pramintas T.Blinda po mirties tapo literatūriniu personažu. Apie jį sukurtas meninis filmas.

   Ignacas Montyvdas. Įkalintą iki gyvos galvos už kelis žiaurius nusikaltimus I.Montvydą kriminalistai vadina lietuviškuoju kanibalu. Sovietmečiu nužudęs savo žmoną, jis nupjovė ir išvirė jos krūtis. Grįžęs iš kalėjimo nužudė sugyventinę, ją išmėsinėjo ir susūdė. Pareigūnams pavyko iš dalių surinkti visą kūną, tačiau vienos krūties jie nesurado.

   Vidas Antonovas. Save vadino Lietuvos mafijos tėvu. 1974-aisiais šiaulietis buvo nuteistas 13 metų kalėti už ligoninės kasos apiplėšimą - jis pagrobė 39 tūkst. rublių. Tais laikais tai buvo milžiniška suma.

   Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, V.Antonovas išplėtė nusikalstamą veiklą. Jis reketavo smulkius verslininkus ir bendroves - siūlė apsaugą bei reikalavo atlygio. Neseniai jis pirma laiko paleistas iš kolonijos, kur atliko bausmę už vagystes iš sodų namelių.

Negailestingi žudikai

   Vytautas Vilkis, pravarde "Sanitaras". Devintojo dešimtmečio pradžioje siautėjo Vilniuje ir Kaliningrade. Jis apiplėšdavo ir žudydavo homoseksualistus bei žemiausio lygio prostitutes. "Sanitaras" buvo nuteistas 15 metų kalėjimo, tačiau buvo paleistas pirma laiko ir dingo iš teisėsaugos pareigūnų akiračio.

   Antanas Varnelis. Beveik prieš dešimtmetį buvo tapęs tikru vienkiemių gyventojų siaubu. Buvęs vaikų namų auklėtinis žudė nuošaliai gyvenančius vienišus senukus, tačiau didžiausias jo grobis buvo vos keli litai. Į A.Varnelio paiešką policija pasitelkė didžiules pajėgas, tačiau jį sulaikė vieno kaimo gyventojai. Žudikas įkalintas iki gyvos galvos.

   Romas Zamolskis. Labiausiai ieškomas Lietuvos nusikaltėlis. Anksčiau jis buvo kaltintas dviejų žmonių nužudymu. Viena aukų - buvusio Kauno "daktarų" grupuotės nario Gintauto Bakano brolis Darius. Teisme R.Zamolskis buvo pripažintas sergąs psichikos liga ir priverstinai gydomas.

   Pabėgęs iš Žiegždrių psichiatrijos ligoninės, R.Zamolskis su bendrais Vilniuje apiplėšė bei sužeidė banko inkasatorius, Kaune nužudė kelis žmones. Jis įtariamas padaręs ne vieną dešimtį nusikaltimų.

Kontrabanda, vagystės ir reketas

   Sigitas Gaidjurgis. Laikomas autoritetingiausiu ir paslaptingiausiu pajūrio nusikaltėlių pasaulio atstovu. Kontroliavo Klaipėdos organizuotų gaujų veiklą, kontrabandos srautus.

   Sovietmečiu už vagystes, plėšimus bei pasikėsinimą išžaginti triskart teistas S.Gaidjurgis prieš kelerius metus nubaustas dėl peilio laikymo. Šiuo metu suimtas, kaltinamas dėl dviejų žmogžudysčių.

   Arūnas Pukelis. "Šviniaus" nusikalstamos grupuotės Tauragėje įkūrėjas. Ši gauja užsiima reketu, užslėptu turto prievartavimu, vagystėmis. Šiuo metu pareigūnai aiškinasi A.Pukelio turtų kilmę, jis įtariamas dokumentų klastojimu.

Sostinės galvažudžiai

   Lingė. Ši kandidatūra idealiai iliustruoja akcijos sumanymą: renkamas ne didžiausių, o garsiausių nusikaltėlių dešimtukas.

   1986 m. sausio mėnesį Vilniuje, "Neringos" viešbutyje, buvo rastas sargės lavonas. Apžiūrint įvykio vietą aptikti pirštų atspaudai, identiški po vieno nusikaltimo rastiems Latvijoje. Kadangi tuo metu latviai buvo paskelbę lietuvio Lingės visuotinę paiešką, visuomenėje kilo šurmulys, jog "Neringoje" pasidarbavo būtent šis nusikaltėlis.

   Žmones apėmė kažkas panašaus į masinę isteriją. Moterys vakarais vengė vienos išeiti į gatvę. Mieste sklido gandų, jog tai vienoje, tai kitoje vietoje neva Lingė peiliu puola moteris. Netrukus įtariamasis buvo sulaikytas. Niekur nedirbantis vyras neprisipažino kaltas.

   Tuometė kriminalinė milicija jokių įkalčių prieš jį neturėjo, kaltinimų nepateikė, todėl perdavė latvių milicijai. Kai kurių to meto sostinės milicijos pareigūnų teigimu, Latvijoje Lingė buvo teisiamas už vagystes ir plėšimus. Tolesnis garsaus sovietmečio nusikaltėlio likimas nežinomas.

   Borisas Dekanidzė. Nusikalstamos gaujos "Vilniaus brigada" organizatorius ir buvęs lyderis. Gauja užsiiminėjo verslininkų turto prievartavimu, vagystėmis.

   Už žurnalisto Vito Lingio nužudymo organizavimą nuteistas mirties bausme sušaudant. Nuosprendis įvykdytas.

   Igoris Tiomkinas. Buvo vienas "Vilniaus brigados" vadeivų. 1995 metais Interpolo sulaikytas Vokietijoje ir už turto prievartavimą bei nusikalstamo susivienijimo organizavimą nuteistas 10 metų kalėti.

   Valerijus Januškevičius. Ilgą laiką Vilniuje ir jo apylinkėse siautusios žiaurios nusikalstamos grupuotės lyderis. Šaltakraujiškai žudė verslininkus, nusikalstamo pasaulio atstovus. Nužudė arba kėsinosi nužudyti 17 žmonių. Nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

   Kazys Jonaitis. Pakelės maniaku pramintas Grigiškių gyventojas kaltinamas trijų merginų nužudymu. Įtariama, jog jo aukų gali būti ir daugiau. Aštuonmetį išsilavinimą turintis vyras anksčiau tris kartus teistas, vienąkart - 15 metų nelaisvės už tyčinę žmogžudystę.

   Banditai iš Tulpių gatvės

   Vitalijus Tuzovas. "Psichu" pravardžiuotas panevėžietis buvo vienas "psichų" nusikalstamos grupuotės, atskilusios nuo "tulpinių" gaujos, vadeivų. Už chuliganizmą ir turto prievartavimą keletą kartų teistas. Reketavo verslininkus, "tulpinių" gaujos narius. Nušautas, kai bandė reketuoti verslininkus Rimą Okuličių ir jo svainį Arūną Stumbrį.

   Romualdas Kavaliauskas. "Kavioru" pravardžiuotas panevėžietis "tulpinis" įkūrė savo "psichų" nusikalstamą grupuotę, buvo vienas jos vadeivų. Teistas du kartus - už nužudymą ir turto prievartavimą. Reketavo verslininkus, "tulpinių" gaujos narius. Nušautas, kai bandė reketuoti R.Okuličių ir A.Stumbrį.

   Algimantas Vertelka-"Pinčia". Šis kol kas neteistas panevėžietis laikomas vienu "tulpinių" nusikalstamos grupuotės lyderių. Kaltinamas bendrininkavimu nužudant buvusį bendrovės "Mažeikių nafta" direktorių Gediminą Kiesų, jo sūnų ir vairuotoją. Jam gali būti pareikšti kaltinimai dalyvavus kitose "tulpinių" egzekucijose.

   Audrius Andrušaitis. Neteistas panevėžietis, vienas "tulpinių" lyderių.

   Šiuo metu suimtam vyrui pareikšti kaltinimai nužudžius 13 bendrininkų, verslininkų ir pareigūnų. Įtariamas prisidėjęs dar prie 11 žmonių nužudymo.

   Virginijus Baltušis. Vienam "tulpinių" lyderių šiuo metu pareikšti kaltinimai bendrininkavus nužudant Kiesus ir jų vairuotoją, tačiau netrukus jis bus apkaltintas dėl kitų gaujos vykdytų žmogžudysčių. Gali būti, kad ateityje jam bus inkriminuojama dar daugiau nusikaltimų.

   Romualdas Čeponis. Vienas žiauriausių "tulpinių" lyderių. Kaip manoma, dalyvavo beveik visose nusikalstamos gaujos egzekucijose. Sulaikomas bandė pasipriešinti ginklu ir buvo nukautas.

   Valdas Blinkevičius. "Blinke" vadinamam "tulpiniui" pareikštas kaltinimas bendrininkavus nužudant panevėžietį prokurorą Gintautą Sereiką. Teisėsaugininkai mano, kad jis įkūrė jauniausios kartos Panevėžio nusikalstamą "vyšniukų" grupuotę, kuri užsiiminėja reketu bei turto prievartavimu. V.Blinkevičius įtariamas dar dėl mažiausiai dviejų žmogžudysčių.

Blogio dešimtukas
Bendra "Ekstros" ir interneto portalo delfi akcija

image6.jpg

Nusikaltėlių galerijoje - maniakai, įžymybės ir politikai

   Grožis, talentas ir protas - neginčijamos pozityvios vertybės.

   Tačiau yra ir negatyvių savybių, kurios gali išgarsinti žmogų. Tai - žiaurumas, godumas ir neįveikiamas potraukis žudyti.

Keli populiarūs Jungtinių Valstijų vyrų žurnalai surengė garsiausio XX amžiaus nusikaltėlio rinkimus. Atsižvelgdami į kriminalistikos ekspertų, istorikų ir skaitytojų nuomonę, jie sudarė blogio dešimtuką, į kurį pateko didžiausią atgarsį sukėlę piktadariai.

10. Dešimtoji vieta atiteko amerikietiškojo futbolo žaidėjui ir Holivudo aktoriui O.J.Simpsonui, 1994 metais nužudžiusiam savo žmoną Nicole Brown ir jos meilužį Ronaldą Goldmaną. Kriminaliniai kaltinimai O.J.Simpsonui teisme 1995-aisiais buvo atmesti, tačiau po dvejų metų jis pripažintas kaltas pagal civilinį ieškinį, kuriame buvo pareikšti tie patys kaltinimai

simpson.jpg

9. Devintąją vietą užėmė ekstravagantiškasis Amerikos mafijos krikštatėvis Johnas Gotti, mėgdavęs viešai puikuotis savo kruvinu amatu. Jo pirmtakai juodus darbus atlikdavo tyliai, o prabangą dievinęs J.Gotti nemokėjo saugoti mafijos paslapčių. Iki gyvos galvos nuteistas kalėti 61 metų J.Gotti šiemet mirė nuo vėžio federalinio kalėjimo ligoninėje.

gottis.jpg

8. Aštuntoji vieta teko 1998 metais nuverstam Indonezijos diktatoriui Suharto. Nusikaltėlių dešimtuko sudarytojai vengė įtraukti į sąrašą prasikaltusius politikus, tačiau Suharto padarė išimtį. Šis žmogus, 32 metus brutaliai valdęs savo šalį, sugebėjo iš valstybės iždo pavogti 15 milijardų dolerių.

suharto.jpg

7. Septintąja vieta pasidalijo kanadietis Paulas Bernardo ir jo žmona Karla Homolka, 1991-1993 metais žiauriai nužudę kelias paaugles, tarp jų ir Karlos seserį. Iškrypėlių pora pagrobdavo, kankindavo ir prievartaudavo merginas, filmuodami jų kančias. P.Bernardo buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos, o K.Homolka - 12 metų.

bernardo.jpg

6. Šeštoji vieta skirta amerikiečiui Timothy McVeigh, 1995 metais susprogdinusiam federalinį pastatą Oklahomoje. Per šį teroro aktą žuvo 160 žmonių. T.McVeigh pastatą susprogdino keršydamas už pareigūnų įvykdytą operaciją prieš Davido Koresho sektą Teksase.

mcveigh2.jpg

5. Penktąją vietą užėmė ilgiau nei dešimt metų amerikiečius terorizavęs Theodore'as Kaczynskis, geriau žinomas "Unabomberio" pravarde. Įpykęs ant viso civilizuoto pasaulio atsiskyrėlis iš savo trobelės siuntinėjo laiškus su sprogstamaisiais užtaisais. 3 žmones nužudęs ir 28 sužeidęs "Unabomberis" 1998 metais nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

kascynski.jpg

4. Ketvirtoji vieta atiteko Bonnie ir Clyde'ui, kurie buvo tokie garsūs, kad apie šią plėšikų porą iki šiol rašomos knygos ir kuriami filmai. B.Parker ir C.Barrow, plėšikavę Amerikos miesteliuose ir keliuose ketvirtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, žuvo per policijos pasalą 1934 metais.

bonnie.jpg

3. Trečioji vieta skirta amerikiečiui maniakui Tedui Bundy, aštuntajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje išprievartavusiam ir nužudžiusiam daugybę moterų. Tikslus jo aukų skaičius nežinomas, tačiau manoma, kad T.Bundy nužudė nuo 30 iki 100 moterų. 1989 metais jam buvo įvykdyta mirties bausmė.

bundy.jpg

2. Antrąją vietą užėmė vienas žiauriausių maniakų amerikietis Jeffrey Dahmeris, ne tik žudęs žmones, bet ir viręs juos maistui. Kai kurie J.Dahmerį pažinojusieji net ir po teismo negalėjo patikėti, kad paprastas šokolado fabriko darbininkas, su kuriuo jie kartais išgerdavo bare, yra tas pats skerdikas, kurį policija medžiojo ilgiau kaip dešimt metų.
1991-aisiais įkliuvusį su įkalčiais J.Dahmerį po kelerių metų nužudė kitas kalinys, įsiveržęs į jo kamerą, kuri buvo palikta neužrakinta. Vienas recidyvistas vėliau prisipažino, kad po J.Dahmerio mirties lengviau atsiduso ir kaliniai, ir prižiūrėtojai.

dahmer.jpg

1. Pirmoji vieta skirta garsiajam Amerikos gangsteriui Alui Caponei, sausojo įstatymo metais sukūrusiam nusikaltėlių imperiją Čikagoje. A.Capone gyvenimo istorija aprašyta daugybėje knygų ir kino filmų. 1929 metais surengęs Šv.Valentino dienos skerdynes, A.Capone visiems laikams pelnė vieno kruviniausių Amerikos banditų reputaciją.

capone.jpg


Kaunas mafijos gniatuose
apie Kaune veikiančius nusikaltėlius

daktaras.jpg

Šešėliniai Kauno valdovai

   Henrikas Daktaras, pravarde "Henytė". Dar sovietiniais metais Kaune veikusios "daktarų" nusikalstamos grupuotės lyderis. Jis ir šiuo metu laikomas nusikalstamo pasaulio autoritetu.

   Už vagystes ir plėšimus sovietiniais metais teistas tris kartus. Ketvirtą - jau nepriklausomos Lietuvos teisme - už turto prievartavimą ir neteisėtą poveikį liudytojui nubaustas kalėti 7,5 metų. Šiuo metu iš kolonijos paleistam "Henytei" pareikšti nauji kaltinimai tarpininkavus išperkant pavogtus automobilius.

   Egidijus Abarius-"Goga". Šis kaunietis - vienas artimausių H.Daktaro bendrų. Už grupinį išžaginimą teistas sovietmečiu. Dabar "Gogai" pareikšti kaltinimai dėl paveikslų, pavogtų iš kunigo Ričardo Mikutavičiaus kolekcijos, pardavimo. Pastaruoju metu su nusikalstamo pasaulio atstovais bendrauja rečiau, dažnai girtauja.

   Vidmantas Gudzinskas. "Guzu" pravardžiuojamas kaunietis užima aukštą vietą Kauno "daktarų" gaujoje. Teistas už turto prievartavimą, šiuo metu kaltinamas iš kunigo R.Mikutavičiaus kolekcijos pavogtų paveikslų pardavimu.

   Rimantas Ganusauskas. "Mongolu" vadintas vienas įtakingiausiųjų "daktarų" grupuotės narių keletą kartų teistas dėl turto prievartavimo, sukčiavimo, ginklo laikymo. 1993 metais po nepavykusio pasikėsinimo į H.Daktarą ir jo bendrus "Vilulos" restorane "Mongolas" dingo be žinios. 1998 m. teismo pripažintas žuvusiu.

   Remigijus Daškevičius. 1994-aisiais už turto prievartavimą teistas kaunietis pastaraisiais metais Lietuvoje ir Kaliningrado srityje užsiiminėjo verslu, kontrabanda. Pernai R.Daškevičius žuvo nuo snaiperio kulkos Vilniuje.

   Andrius Vytas Jankevičius. Šis "Pšidze" pravardžiuojamas kaunietis buvo laikomas vienu intelektualiausių "daktarų" gaujos narių. Sovietiniais metais teistas už dokumentų klastojimą ir sukčiavimą stambiu mastu. Jam buvo pareikšti kaltinimai neteisėtai iš Lietuvos akcinio inovacinio banko Kauno filialo gavus 0,5 milijono dolerių, kurių "Pšidzė" negrąžino. Nuo 1995 metų dingęs be žinios, manoma, jog slapstosi.

   Alvydas Viktoras Laurinavičius. "Luru" vadinamas kaunietis teisėsaugos pareigūnų laikomas dešiniąja H.Daktaro ranka. Sovietiniais metais vieną kartą teistas dėl turto prievartavimo.

   Vladas Beleckas. Šis kaunietis kolekcininkas už kunigo R.Mikutavičiaus nužudymo organizavimą, vagystes ir plėšimus nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

Šiaulių verslininkų baubai

   Vladas Baranauskas. Vienas Šiaulių "princų" nusikalstamos grupuotės įkūrėjų. 1976-aisiais nuteistas kalėti 10 metų už išžaginimą. Antrąkart teistas prieš kelerius metus už chuliganizmą, bausmę atidedant.

   Daugybę kartų baustas administracine tvarka. "Baraniu" pravardžiuojamą, šiuo metu autoriteto nebeturintį vyrą ne sykį mėginta nužudyti, pastaruoju metu nekart buvusių bendrų buvo smarkiai sumuštas. Šiuo metu suimtas, jam pareikšti kaltinimai sprogimo organizavimu ir turto sunaikinimu.

   Vladislovas Stanaitis. Vienas Šiauliuose veikusios "Princų" nusikalstamos grupuotės įkūrėjų ir lyderių. "Stalonės" pravardę turėjęs vyras dar sovietiniais metais dukart teistas dėl vagysčių. Prieš dešimtmetį jam buvo pareikšti kaltinimai dėl turto prievartavimo, tačiau, bendrininkus išteisinus, V.Stanaičio baudžiamoji byla teisme nebuvo nagrinėta.

   Vidmantas Kavaliukas. "Amerikonu" vadintas šiaulietis sovietiniais metais du kartus teistas už chuliganizmą ir atvirąją vagystę bei išžaginimą. Vienas buvusios "princų" grupuotės lyderių. Vienąkart buvo kėsintasi į "Amerikono" gyvybę.

   Vladislovas Šiaulys. "Žemaituko" pravarde turėjęs šiaulietis buvo vienas "princų" nusikalstamos grupuotės lyderių. Neteistas. 1997 spalį dingo be žinios. Manoma, kad nužudytas.

untitledsaa.jpg

2006 Razbainyko Studzija - Be autorių sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti bet kokią tinklapyje pateiktą informaciją.
 
  Pasiūlymai dėl reklamos priimami alytausbrigada@info.lt